סטרטר לרכב

מהו תפקידו של סטרטר ברכב?

הרכב שלכם לא מצליח להתניע? אתם מגיעים למוסך, ומתחילים להסביר לכם שאפשר שיש לכם בעיה בסטרטר. אבל מה זה בעצם סטרטר? למה הוא חשוב כל כך להנעה של הרכב ומדוע כשהוא מתקלקל – הרכב לא יצליח להניע? כולנו יודעים כי הרכב מניע בזכות המצבר שלו – אז מה פתאום לפתע צץ הסטרטר? כדי שתוכלו להבין במה מדובר, חיברנו עבורכם מדריך קצר על חשיבותו של הסטרטר ברכב שלכם ועל תפקידו.

זקוקים לסטרטר חלופי ?  התקשרו למספר 050-9191601   

להבין את עקרון ההתנעה של הרכב.

● איך הרכב מתניע? – כפי שציינו קודם לכן, הרכב מצליח להתניע בזכות המצבר שלו. כולנו יודעים שהמצבר נטען באנרגיה שהרכב פועל, וכך כשאנחנו מכניסים את המפתח, המצבר שולח אנרגיה למנוע של הרכב ואנחנו יכולים להתחיל לנסוע. אולם, הפעולה הזו היא לא פשוטה כל כך. המצבר לא יכול לשלוח כך סתם אנרגיה למנוע ולהפעיל אותו. יש צורך במתווך באמצע. המתווך הזה – הוא הסטרטר.

● מה הסטרטר עושה? – סטרטר הוא בעצם מנוע קטן יותר אשר נמצא בתוך הרכב שלנו, והוא המנוע אשר מחבור ישירות למצבר שלנו. כשאנחנו מכניסים את המפתח למקום ומסובבים אותו, אנחנו בעצם פוקדים על המצבר לשלוח אנרגיה אל הסטרטר ולהפעיל אותו. כאשר סטרטר מתחיל לפעול, הוא מתחיל לסובב את המנוע עצמו – עד שהמנוע משלים את תהליך ההפעלה שלו ויכול להמשיך ולתפקד באופן עצמאי.

● האם כשהרכב לא מניע הבעיה היא בסטרטר? – זה תלוי. אם יש לכם למשל מצבר חדש יחסית אך הרכב לא מניע, יש להניח שהבעיה היא בסטרטר, או בחיבורים אליו. אם גם כל החיבורים תקינים, כנראה יש לכם סטרטר תקול. לעתים גם הסטרטר וגם המצבר תקולים, ובאופן כללי זה נפוץ יחסית שיש תקלות בשניהם גם יחד.

אז מה עושים אם יש בעיה בסטרטר?

כאמור, אם יש לכם סטרטר תקול, ככל הנראה אתם לא תוכלו להניע את הרכב, או שתתקשו בכך מאד. רצוי מאד לפנות בהקדם האפשרי למוסך, שם תוכלו להבין מה בדיוק התקלקל בסטרטר, והאם אפשר לתקן אותו או שיש צורך להחליף אותו. כך או כך – היו ערניים בנוגע לרכב שלכם, ושימו לב האם הוא מתחיל לעשות בעיות בהתנעה.

סטרטר

Existing User?

Lost your password?