משאבת הגה כוח

ברכב שלנו יש לא מעט משאבות שונות שלהן תפקידים חשובים מאד. אחת מן המשאבות הללו נקראת משאבת הגה כוח. ברכבים ישנים יותר, אחת הבעיות הקשות הייתה ההזזה של ההגה במצב של מהירות נמוכה, כשהרכב לא היה בתאוצה. מי שלמשל היה מנסה לסובב את ההגה במצב של יציאה מחניה – היה צריך להפעיל המון כוח בידיים שלו, וזה היה מקשה עליו במיוחד. עם הכניסה לשנות ה- 2000 התמונה הזו החלה להשתנות, ופותח הגה הכוח. הגה הכוח היה נפוץ בעבר רק במשאיות והתפקיד שלו הוא פשוט מאד – הוא זה משאפשר להזיז את ההגה בקלות, גם כשהרכב איננו בתאוצה, מבלי שאנחנו צריכים להפעיל כוח רב. אז מה התפקיד של המשאבה כאן?

 

השפעות המשאבה, ואיך היא עובדת?

  • איך בכלל הגה כוח עובד? – כדי להבין את התפקיד של משאבת הגה כוח, צריך להבין כיצד הגה הכוח בכלל יכול לתפקד. הרי מניין ההגה יכול בכלל לזוז בצורה נוחה אם הרכב איננו בתאוצה? פשוט מאד – באמצעות לחץ הידראולי אשר משתחרר אליו. הלחץ ההידראולי בעצם נותן פקודה, ברגע שיש זיהוי של סיבוב ההגה, למשאבת השמן להזרים יותר שמן גם אל המערכת של ההגה, וגם למערכת של הגלגלים. כך התנועה יותר "משומנת" ויותר קלה. מי שמספק את הלחץ ההידראולי המתאים – זו כמובן המשאבה של הגה הכוח, וזה התפקיד החשוב שלה.
  • האם יש הבדל בין דגמי המשאבות? – אם תלכו למוסכים שונים, אתם תראו שיש דגמים שונים של משאבות להגה כוח. ההבדל הוא בעיקר לפי סוגי הדגמים השונים שיש היום לרכבים, כאשר לכל מותג ישנן משאבות המותאמות עבורו. חשוב לציין שכיום, ניתן למצוא כמובן משאבות מתוחכמות יותר להגה כוח. אלו לרוב משאבות עמידות יותר, שגם יכולות לשחרר כמות גדולה יותר של שמן מצד אחד, אבל למנוע טפטופים מיותרים שלו מחוץ למערכת. כיום אגב, כמעט ולא נמצא רכבים שלא מותקנת בהם משאבת הגה כוח, שכן הגה כוח כבר הפך להיות מרכיב חובה.

 

איך מזהים שיש בעיה במשאבה?

כמו כל מרכיב אחר ברכב שלנו, משאבת הגה כוח עלולה אף היא להיות בעייתית. לרוב, המשאבות הללו נוטות באמת אחרי כמה שנים טובות של שימוש לפתח בעיות, בפרט אם אתם מרבים לסובב את ההגה כשהרכב נמצא במצב עמידה. הבעיות הנפוצות ביותר במשאבות הללו הן בעיקר טפטופים של שמן אשר לא נשמר בהן היטב, ולעתים זהו פשוט בלאי שמתפתח במשאבה עצמה. אתם תזהו שיש בעיה במשאבה, בעיקר אם היא פשוט תפסיק לתפקד, וישר מרגישים זאת על ההגה. אם אתם מרגישים שבעת היציאה מהחניה למשל, אתם צריכים להפעיל יותר ויותר כוח באמצעות הידיים שלכם כדי לסובב את ההגה – ככל הנראה יש לכם בעיה במשאבה. שימו לב, אם ההגה מסתובב במצב רגיל בזמן הנסיעה זו בעיה במשאבה. אם הוא לא תקין גם במצב של נסיעה – אולי הבעיה היא בהגה עצמו ולא במשאבה שלו.

 

ואיך מתקנים את זה?

כדי לתקן משאבת הגה כוח, צריך פשוט לפנות למוסך מתאים, אשר יוכל לספק לכם פתרון הולם בתחום. לרוב, הפתרון יהיה להסיר את המשאבה הישנה והתקולה, ובמקומה להתקין משאבה חדשה להגה שלכם. שימו לב שאתם פונים למוסך מורשה, אשר יש לו גם חלפים מקוריים של משאבות הגה אשר יכולות להתאים לדגם הרכב שברשותכם.

חשוב לזכור, תוכלו לחסוך בעלויות רבות אם תפנו קודם כל אלינו ואנחנו נספק לכם את החלק במחיר אטרקטיבי ביותר. לאחר מכן תוכלו ללכת למוסך ולהתקין את החלק החדש.

אנו מספקים משאבות הגה כוח לכל סוגי הרכבים. תוכלו למצוא אצלנו משאבת הגה כוח פורד מונדאו, משאבת הגה כוח יונדאי טוסון, משאבת הגה כוח הונדה אקורד ועוד ועוד…

 

 

משאבת הגה כוח

Existing User?

Lost your password?