מדחס לרכב

כפי שאתם בוודאי יודעים, קשה מאד לעבור את הקיץ הישראלי ללא מזגן שנמצא ברכב שלכם. כולנו התנסינו מדיי פעם בנסיעה ברכב שלא היה ממוזג כיאות – ויש להניח שאם היה מדובר על החודשים יולי-אוגוסט, התחרטנו מאד על הנסיעה הזו. אם כולנו מכירים בחשיבות של המזגן עבור הרכב שלנו, חשוב גם להכיר את המרכיבים השונים שלו, בדגש על מדחס לרכב. המדחס הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות גם של המזגן וגם של המנוע, והוא זה שבעצם דואג לכך שמערכת המיזוג תהיה יעילה במיוחד, לא תשקיע יותר מידי אנרגיה, ושנוכל לשמור על טמפרטורה נעימה לאורך הנסיעה.

זקוקים למדחס לרכב חלופי ?  התקשרו למספר 050-9191601   

אז מה בעצם המדחס עושה?

● פעילות המדחס – כפי שניתן לנחש משמו, מדחס לרכב עוסק בדחיסה של האוויר. אולם, מדעו הדחיסה היא כה חשובה? נסביר זאת – המדחס עצמו מותקן על מערכת המיזוג, ומופעל בעזרת המנוע דרך רצועות מיוחדות שמחוברות אליו. כאשר גז הקירור נכנס לפעולה ויוצא החוצה, יש לזכור כי יש חלק נוסף במזגן שפועל, וזהו המאייד. כל עוד מדובר על לחץ שווה בין הגז שיוצא מהמזגן לבין הטמפרטורה שיש בתוך הרכב, יש להניח שהחום שבתוך הרכב לא יצא החוצה ואתם כמעט ולא תרגישו בפעילות של המזגן.
ברגע שהמדחס עובד, הוא יוצר לחץ גבוה בגז הקירור, ויוצר הפרש טמפרטורות משמעותי יותר בין המזגן לבין הרכב. במצב כזה, האוויר החם שנמצא בתוך הרכב יפנה את מקומו בצורה טובה יותר לטובת האוויר הממוזג – ואתם תרגישו בהשפעת המזגן בתוך זמן קצר.

● מה קורה כשהמדחס לא עובד? – אם יש בעיות בהפעלה של מדחס לרכב ומסיבות שונות הוא לא עובד, אתם פשוט לא תרגישו שהמזגן עובד.
לכאורה המזגן יפעל – אבל אתם תרגישו שהוא מוציא בעיקר אוויר חם .זה יקרה כי האוויר שבתוך הרכב לא באמת יוצא החוצה, והוא ממשיך להשפיע על מערכת המיזוג ועל המאייד.
לעתים יש מקרים שבהם נתבלבל בין מחסור בגז של המזגן לבין בעיה במדחס. איך פותרים את זה? הולכים למוסך שבו יבדקו האם יש לנו גז במזגן או שיש לנו דליפה (או שפשוט הגז נגמר). אם נראה שעוד יש גז ואין דליפה – ככל הנראה יש בעיה במדחס, ורציך לתקן או להחליף אותו.

● מהן הבעיות הנפוצות? – יש כמה בעיות אפשריות אם יש מדחס לרכב שלא עובד. בין השאר, מאחר שכיום מדחסים רבים פועלים בעזרת שסתומים חשמליים ששולטים בהם ועל הפעלתם – לעתים זו הבעיה בשסתום שלא מתפקד, שבעצם פוגעת בפעילות של המדחס.
כמו כן, מאחר שרוב המדחסים ברכבים הפרטיים הם מדחסים שפועלים על בסיס בוכנות, הרי שאם יש בעיה בבוכנה של המדחסים ובחיבור שלהם במנוע – זה עלול להשבית את המדחס כולו.

Existing User?

Lost your password?