מדחס הרכב הינו בעל תפקיד משמעותי בפעולתה של מערכת המיזוג


מדחס הרכב הינו בעצם המנוע של מערכת המיזוג ולו תפקיד חשוב בהפעלתה. המדחס מופעל על ידי רצועת המנוע, אולם למדחסים שונים אופן פעולה שונה לחלוטין, והוא זה שבעצם יוצר את השוני בין סוגי המדחסים השונים. שמירה על תקינותו של המדחס חשובה לנו מכמה סיבות, ואין לזלזל בחלק זה.


הסיבות לשמירה על תקינותו:


  • קביעת טמפרטורת הרכב: כאמור, למדחס חלק חשוב ביותר בפעולת מזגן הרכב, והוא זה שבעצם מבצע את פעולת הדחיסה של גז הקירור. פעולה זו מאפשרת לנו לשלוט על הטמפרטורה בה פועל המזגן וכתוצאה מכך על הטמפרטורה של הרכב. ללא המדחס, המזגן אמנם יעבוד, אולם לא נוכל לכוון את הטמפרטורה הנחוצה לנו וברוב המקרים המזגן יוכל רק לחמם או רק לקרר.
  • שמירה על מערכת המיזוג: כאשר מדחס המערכת מתקלקל, אנו עדיין יכולים להמשיך ולהשתמש במזגן, והוא אכן יפעל ולעיתים אף יוצא אוויר בטמפרטורה הדרושה לנו, אולם עם הזמן החוסר בפעולת המדחס יגרור שחיקה של חלקים אחרים במערכת המיזוג, אשר בתורם עלולים להתקלקל וליצור תקלה חמורה יותר במערכת. החלפת המדחס בלבד הינה פשוטה יחסית ואף לא יקרה, אולם החלפה של חלקים נוספים במערכת המיזוג עלולה להיות יקרה ביותר, מסובכת ולעיתים אף לא אפשרית במקרים קיצוניים.
  • אי יכולת החלפה: לכל רכב ומערכת מיזוג המדחס המתאים להם, ולא ניתן להחליף בין סוגי המדחסים השונים בין הרכבים. לאור האמור, חשוב לנו לשמור על תקינותו של המדחס בכדי שלא נעמוד במצב בו אנו צריכים להחליפו אולם לא מוצאים את הסוג הדרוש לרכבנו.


כאשר מדובר בשמירה על תקינות המדחס או החלפתו, כדאי להיעזר בבעלי מקצוע


BMB Marketing הינה חברה המספקת חלקי חילוף איכותיים לרכב, ביניהם גם מדחסים אשר מתאימים לכל סוגי הרכב בצורה מושלמת. במידה והנכם זקוקים להחלפת מדחס שחוק או הרוס לחלוטין, נציגי החברה יוכלו לסייע לכם בהתאמת סוג המדחס המתאים עבורכם, הזמנתו והתקנתו, כך שתוכלו מיד לחזור וליהנות מערכת מיזוג פועלת כראוי.