טורבו לרכב

מהו טורבו לרכב ולמה צריך אותו?

ביותר ויותר רכבים, אנו מוצעים כיום את המרכיב שנקרא טורבו. מהו בעצם טורבו לרכב? לעתים קוראים לו גם טורבו צ'ארג'ר, או בעברית – מגדש טורבו.
זהו מרכיב שאמנם לא קיים עדיין בכל המנועים, אך תפוצתו נעשית רבה מאד בימינו. התפקיד המרכזי של הטורבו הוא פשוט למדי – להפוך את המנוע של הרכב שלכם ליעיל יותר, במינימום מאמץ מבחינת הרכב עצמו.
בעצם, המדגש בא לפתור בעיה ידועה – כיצד לוקחים את המנוע הקיים לרכב ואת כל הגזים שהרכב פולט – ומצליחים לשלב ביניהם.
חשוב ומעניין לציין כי הטורבו איננו פתרון חדש, והוא קיים כבר יותר מ100 שנה! אולם בעוד שבעבר הוא היה שמור רק לכלי תעופה, הרי שבעשורים האחרונים הוא הפך לנפוץ גם בשוק הרכבים הפרטיים.

זקוקים לטורבו חלופי ?  התקשרו למספר 050-9191601   

על דרך הפעולה של הטורבו :

● איך זה עובד? – טורבו לרכב מורכב בעצם משתי טורבינות שונות. הטורבינה החמה היא זו הקולטת – היא מקבלת לתוכה את הגזים שהרכב אמור לפלוט.
הרכב כידוע פולט כמות גבוהה מאד של גזים שעלולים להיות מזהמים מאד. בכך בעצם פותרים גם בעיה סביבתית, וגם משתמשים באנרגיה שהרכב ממילא מייצר, בלי שצריך להשקיע אנרגיה נוספת.
הגזים הללו מסובבים את הטורבינה החמה, וזו כעת יכולה להזיז את הטורבינה הקרה. הטורבינה הקרה עוזרת להזרים עוד אוויר בלחץ גבוה אל תוך המנוע – ובכך משפרת את מהירות הסל"ד שלו.
כך אתם בעצם מקבלים את כוח המנוע הגבוה יותר, בלי שהמנוע מתחמם יותר מידי, ובלי שהוא גדול מידי או יקר מידי. זו בתמצית – כל הפעילות של הטורבו.

● לשמור על הטורבו – אם יש לכם טורבו לרכב, כדאי גם לשמור עליו כמו שצריך. אל תשכחו שהטורבו הוא מרכיב שמטבע הדברים, נוטה להתחמם באופן בולט מאד. כמובן שלטורבו יש מנגנוני קירור וצינון מתוכו, אבל עדיין מוטלת עליכם האחריות לדאוג לכם שלא יהיה חימום יתר שישבית אותו.
הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לחכות זמן קצר עם דימום המנוע. כלומר, מרגע שהחניתם את הרכב, המתינו עוד חצי דקה ותנו לצ'ראג'ר לנוח קצת. הדבר ימנע משאריות של שמן להישאר בתוך הטורבו הלוהט ולהוות בעיה בהמשך.
כמו כן אם כבר ציינו את השמן, הרי שברור שהטורבו זקוק לשימון קבוע, והוא מגביר את צריכת השמן בתוך הרכב – ולכן כדאי להיות ערניים לנושא.

ואם יש בעיה? 

יש מצב אפשרי שבו טורבו לרכב התקלקל ושבק חיים, והדבר עלול לפגוע בתפקוד של כל המונע. במצבים הללו כדאי כמובן לפנות בהקדם למוסך מקצועי שינסה לתקן את הטורבו. קחו בחשבון שלקנות טורבו חדש זו הוצאה יקרה מאד (מדובר על רכיב שעולה אלפי שקלים) ולכן כדאי להעדיף תיקון ולשקול חלק חלופי – וכמובן שאחזקה קבועה היא הפתרון הזול ביותר שימנע כל הוצאה גבוהה. כמובן שמרגע שהטורבו תקין – אתם תחושו הבדל ניכר באיכות הנסיעה!

טורבו לרכב

Existing User?

Lost your password?