הגה כוח

איך עובד הגה כוח ולמה הוא חשוב כל כך?

כשזה מגיע לחוויית הנהיגה ברכב, חשוב מאד לשים לב להיבטים השונים של מערכת ההיגוי. מערכות ההיגוי ברכב עברו שיפור ניכר בשנים האחרונות, ואחד הדברים הבולטים בהקשר זה, הוא הנוכחות הרחבה של הגה כוח ברכבים הפרטיים. אם בעבר הגה זה היה נפוץ בעיקר ברכבים מסחריים וציבוריים – הרי שבעשור האחרון, כמעט בכל רכב שמיובא לישראל, כולל בתוכו את הגה הכוח. אז למה הוא כל כך חשוב, איך הוא עובד, ומהם היתרונות שלו?

                                                                 

 זקוקים להגה כוח חלופי ?  התקשרו למספר 050-9191601                          

להכיר מקרוב את הגה הכוח

● בעיית ההיגוי ברכב – באופן כללי, כשמסובבים את גלגל ההגה, בזמן שהרכב נמצא  במצב תאוצה ובמהירות גבוהה, יהיה סיבוב גלגל ההגה יהיה קל יותר. אולם, במהירויות נמוכות או במצב עמידה, סיבוב גלגל ההגה הוא קשה מאד, וברכבים ישנים הוא אתגר של ממש לשרירים. הסיבה לכך היא שמערכת ההיגוי במצבה הטבעי, לא מתכוננת להתמודדות עם מהירות נמוכה והדבר היחיד שמניע אותה במצב כזה – הוא שרירי האדם.

● לתת אנרגיה להגה – על כן, יש כיום הגה כוח כמעט בכל רכב, ולא רק ברכבים המסחריים. הגה כוח קיבל את שמו משום שהוא מקבל כוח ממערכות נוספות ברכב (משאבת הגה כוח, מסרק הגה כוח) . ברוב הרכבים מדובר על מנגנון הידראולי. המכאניקה ההידראולית מזרימה אנרגיה (באמצעות לחץ שמן) אל מערכות ההיגוי – ובמצב כזה גם במהירות נמוכה ואף במצב של עמידה, הסיבוב של ההגה יהיה הרבה יותר פשוטה. כיום ישנן גם מערכות חשמליות להשפעה על ההגה – ושם באמת לא שמים לב כלל לקשר בין סיבוב ההגה למהירות הנהיגה (במערכת ההידראולית עדיין שמים לב לעתים לקשר זה).

● נהיגה נוחה יותר – היתרון החשוב ביותר בהתקנה של הגה כוח ברכבים, הוא שעל ידי קיומה של המערכת ההידראולית, השליטה על מערכת ההיגוי של הרכב היא הרבה יותר פשוטה וקלה. הדבר מאפשר לאנשים לנהוג ביתר קלות וכך להתרכז רק בנהיגה עצמה , כך הנהיגה תהיה  זהירה ואחראית יותר, ובעלת יכולת ביצוע פניות טובות יותר.

האם זה דורש גם טיפול מיוחד במוסך?

ברמה העקרונית, הגה כוח לא אמור לגרום לבעיות מיוחדות. עם זאת, צריך לזכור כי זו עוד תוספת למערכת ההיגוי ברכב, והמערכת גם פועלת בזכות זרימת השמן שהקיים במערכת ההיגוי ברכב. לכן, יש להקפיד יותר מהרגיל על בדיקת שמן מידי שבוע במוסך או בתחנת הדלק, וכמובן לבצע בדיקה מדוקדקת למערכת ההיגוי בטיפולים הקבועים.

הגה כוח

Existing User?

Lost your password?