אלטרנטור לרכב

מהו התפקיד של אלטרנטור ברכב?

אם הרכב הפסיק להניע, אנחנו כמובן ניקח אותו למוסך, ולא פעם טכנאי הרכב במוסך יסביר לנו שהאלטרנטור ברכב התקלקל וצריך להחליף אותו. אנחנו כמובן מהנהנים וכביכול מבינים, אך בפועל – לא תמיד ברור לנו מה זה בכלל אלטרנטור, למה זה חשוב להתנעה של הרכב, ואיך זה משפיע בכלל על כל הנסיעה שלנו. כדי שתדעו בדיוק למה הכוונה, ותדעו גם מתי באמת האלטרנטור צריך תיקון, להלן המדריך המלא להכרת האלטרנטור ברכב שלכם:

זקוקים לאלטרנטור חלופי ?  התקשרו למספר 050-9191601   

בלי האלטרנטור – לא מניעים!

● בעיית ההתנעה ברכב – כדי שהמנוע של הרכב יוכל לעבוד, כמו גם כל מערכת החשמל בתוך הרכב, צריך להתניע את הרכב. ההתנעה היא התפקיד של הסטרטר ברכב. אולם, מהיכן שואב הסטרטר את האנרגיה שלו להתניע את הרכב כולו? הרכב הרי צריך לא מעט אנרגיה כדי להתניע. כאן בדיוק נכנס האלטרנטור לתפקיד החשוב שלו.

● עם המנוע והחשמל מתניעים – אלטרנטור הוא בעצם המרכיב בתוך הרכב שלנו, אשר לוקח אנרגיה מתוך המנוע בזמן הנסיעה, ומעביר אותה (באמצעות גשר דיודות) אל הסטרטר וטוען אותו. כך בעצם נוצרת תגובה מעגלית חיובית – כשהרכב פועל, המנוע מעביר זרם חילופין אל האלטרנטור, ומשם זה עובר אל הסטרטר וטוען אותו בזרם ישר שעבר המרה. כעת אחרי שנכבה את הרכב, המצבר כבר יהיה טעון דיו – ונוכל להתניע אותו מתי שרק נרצה.

● מספק צרכי חשמל נוספים – נוסף על התפקיד שלו בהטענת המצבר, האלטרנטור הוא עם תפקיד נוסף שחשוב – משום שהוא בעצם המרכיב שמספק את החשמל לכל חלקי הרכב. יש לנו חלקים שונים ברכב אשר זקוקים לחשמל – מערכות התאורה ברכב, מערכות הבקרה ברכב, ואפילו המטען לטלפון הסלולרי שאתם מחברים – כל אלו מקבלים חשמל בזכות האלטרנטור.

ומה קורה כשהאלטרנטור לא יעבוד היטב?

כשיש תקלה באלטרנטור, אז התגובה הראשונית תהיה לרוב התנעה בעייתית של הרכב שאורכת יותר זמן – עד לכדי מצב שבו הרכב אלא מתניע בכלל, וזאת משום שהמצבר לא נטען. מעבר לכך, תקלות בתוך אלטרנטור יכולות גם לגרום לבעיות במערכות המיזוג והתאורה. לא פעם, כשהרכב כולו חוקק ולא עובד כשורה – כדאי ללכת ולבדוק את האלטרנטור.

אלטרנטור

Existing User?

Lost your password?